KakanjLive | Utorak, 22.06.2021. godine

Trijumf Rudara u Banovićima

14.05.2021. - U prvoj utakmici 26.kola, koje se kao i prethodno, igra u tri termina ( petak, subota, nedjelja), Rudar je kao gost savladao domaću Budućnost rezultatom 3:1 i donekle se iskupio za domaći poraz od Bratstva

banrudarvelikaPremda su kao i protiv Bratstva nastupili bez ozlijeđenih Kobilice,Sadikovića i Žune, te kartoniranih Goralije i Zilića, izabranici Rudara priredili su veliko iznenađenje trijumfom u Banovićima. Zeleno-crni su sjajno otvorili meč i za samo pola sata deklasirali banovićke komorate. Mrežu iskusnog Mujkića prvi je zatresao Adi Bešić u 21.minuti. Bila je to akcija iz udžbenika koju je u pogodak pretvorio mladi Bešić. Samo dvije minute kasnije na asistenciju razigranog Hrelje,Omer Musić glavom je smjestio u Mujkićevu mređu. Deset minuta kasnije Hrelja je postigao treći gol i zapečatio sudbinu Budućnosti.

Domaći su iz slobodnog udarca preko Mujarića u 60.minuti postigli počasni pogodak i ublažio visok poraz svog tima.

Bilo je ovo najbolje Rudarevo izdanje u nastavku prvenstva.Izabranici trenera Husića potpuno su nadigrali Budućnost i pobjeda je više nego zaslužena.Slobodno možemo reći da je učenik (Ramiz Husić) nadvisio učitelja(Smajil Karić).

Ovu pobjedu sigurno će najviše pamtiti Rudarev kadet, šesnaestogodišnji Mirza Bečirhodžić, koji u 78.minuti zamijenio povrijeđenog Anesa Vehaba i debitirao u prvom timu.

Budućnost - Rudar 1:3

Stadion Budućnosti.Igrano bez prisustva gledatelja.Glavni sudija:Darko Gedžić iz Brčkog.Pomoćni suci:Adnan Ibrahimović(Brčko) i Boris Bilješko(Novi Travnik).četvrti sudija:Ilija Orkić (Matići). Posmatrač suđenja;Vedran Zovko(Mostar).Delegat:Anto Kobaš (Tolisa).

Strijelci:0:1Bešić (21),0:2 Musić(23),0:3 Hrelja(33), 1:3 Mujarić(60).

Crveni kartoni:Ćamil Smajlović (Budućnost,76.minuta),Omer Musić (Rudar, 88.minuta).

BUDUĆNOST: Mujkić, Smajlović, Rotić(Demirović), Sulejmanović, Mustafić, Mahmutović, Begović, Džinić, Hasanbegović, Numanović, Mujarić. Trener:Smajil Karić.

RUDAR: Bekan, Bečak, Duraković, Musić, Gačan, Imamović(Sivac) Vehab (Bečirhodžić) Čehajić, Bešić, Šubo (Mušija), Hrelja(Džafić). Trener:Ramiz Husić.