KakanjLive | Ponedjeljak, 21.06.2021. godine

Sloboda pobjedila u Kaknju

17.01.2021. - Deset poena razlike bilo je za Slobodu (74:84) na kraju utakmice 14. kola košarkaškog prvenstva BiH

kakanjslobodakak
Prvo poluvrijeme Kakanj je završio sa dva poena prednosti (46:44), a tokom drugog poluvremena kao da je na teren istrčala neka druga momčad domaćih, koja nije imala rješenja u napadu. Odbrana Slobode, očigledno je puno bolje bila postavljena u odnosu na prvih 20 minuta i neutralizirala skoro svaki pokušaj domaće ekipe da poentira.

Iz statističkih podataka ove utakmice uočljivo je da je Sloboda postigla 19 poena iz kontranapada, a Kakanj šest poena. Ispod koša Tuzlaci su ubacili 42 poena, a domaći tim 34. Ibrahim Durmo je najučinkovitiji igrač utakmice. Postigao je 27 poena, imao deset skokova i dvioje asistencije. Od 11 šuteva ubacio je deset, od čega devet za dva poena od devet pokušaja, a sa linije slobodnih bacanja od devet pogodio je šest puta.

Poslije četrnaestog kola Kakanj je zabilježio deseti prvenstveni poraz. Ima tri pobjede i jednu zaostalu utakmicu s Čapljinom u Kaknju. Naredno kolo košarkaši Kaknja igrja s Bosnom u Sarajevu.

KK Kakanj – OKK Slobada 74:84
(19:20, 27:24, 16:24, 12:16)

Utakmica 14. Kola košarkaške lige BiH.Sportska dvorana JU KSC Kakanj. Bez gledalaca. Sudije:Bojan Jovanić, Milan Adamović, Saša Babić. Opunomećenik KS BiH: Dragan Čazić.

KK Kakanj: Jackon Dubinski 17, Sead Delibašić, Zlatan Tepić, Aldin Muflizović 13, Damir Pirić, Imran Fazlić 5, Mirza Velić 9, Jalen Malik Ross 5, Alija Islamović 3,Džan Pirić.Trener: Benjamin Šabić.

OKK Sloboda:Haris Andelija, Darrion Strong 8, Jasmin Jakupović, Jakov Mustapić 20, Haris Dedajić, Fahrudin Manjgafić, Đorđe Lelić 10, Milan Munižaba, Adi Alikadić 6, Ivan Miličević 10, Emir Krajinić, Ibrahim Durmo 27. Trener: Damir Mulaomerović.