KakanjLive | Utorak, 24.11.2020. godine

Sedma uzastopna pobjeda odbojkaša Kaknja

15.02.2020. - U derbiju XVII kola Premijer lige, izabranici trenera Almira Aganovića maksimalnim rezultatom 3:0 porazili solidnu ekipu fočanskog Maglića

U zanimljivoj utakmici, koja je mogla zadovoljiti i najprobirljivije odbojkaške sladokusce, odbojkaši Kaknja zasluženo su porazili kvalitetnu ekipu Maglića. Bez obzira na uvjerljiv poraz, gosti iz Foče, predvođeni bivšim igračem Kaknja, primačem Markom Tadićem, pružili su dobru igru i snažan otpor u prva dva seta. Naša konstatacija posebno se odnosi na prvi set kojeg su Švabini puleni dobili na poen razliku (26:24). Nisu baš tako lahko domaći dobili ni drugi set.Na kraju su imali tri poena više (25:22), ali su Fočaci do do finiša bili u „igri“ i ozbiljno prijetili. Tek u trećem setu igrači Kaknja djeluju moćnije, dominantnije i gostima prepuštaju samo 19 poena.

Bila je ovo sedma uzastopna pobjeda Aganovićevog razigranog sastava, koji je posljedni poraz i prvi domaći imao u prvom kolu drugog dijela prvenstva protiv vodećeg Jedinstva (1:3). Iz utakmice u utakmicu forma igrača Kaknja se dizala i pobjedonosna serija nije prekinuta do posljednjeg kola regularnog dijela prvenstva. OK“Kakanj 78“ u Ligu za prvaka ulazi s druge pozicije, što je i bio cilj uoči ove sezone u koji su ušli znatno oslabljeni i podmlađeni.

OK“Maglić 3:0,po setovima; 26:24, 25:22, 25:19.

Dvorana SKC u Kaknju. Gledalaca 200. Sudije:Zdravko Jakiša (Čapljina) i Milena Čančar (Pale). Delegat: Nebojša Karadeglija (Ljubinje). Prvenstvena utakmica Premijer lige BiH:OK“Kakanj 78“-

OK“KAKANJ 78“: Džemil Jelašković, Hasan Hadžić, Muris Krivokapa, Adin Fazlić, Edin Mehić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab i Faris Čobo. Trener: Almir Aganović.
OK“MAGLIĆ“ (Foča): Dragan Matović, Haris Kurtović, Staniša Jojić, Bojan Aleksić, Stefan Grujičić, Marko Tadić, Stefan Bjelogrlić, Željko Blagojević, Marko Mališ, Vlado Vuković. Trener:Milan Matović.