KakanjLive | Utorak, 18.05.2021. godine

Novi poraz Rudara

17.04.2021. - Oslabljena ekipa Rudara nije pružila jači otpor oraškim „Labudovima“ , koji su lakše od očekivanja zabilježili sigurnu pobjedu

rudardolac
Stručni štab Rudara za ovu utakmicu zbog kartona i ozljeda nije mogao računati na Sadikovića, Durakovića, Čehajića, Šubu, Žunu i Bečaka, što je svakako uticalo na lošije izdanje i pretrpljeni poraz. Da nesreća bude veća, Zeleno-crni su od 16.minute ostali bez stuba odbrane, Omera Musića, koji je u duelu s protivničkim igračem pretrpio ozljedu skočnog zgloba i završio u Domu zdravlja gdje mu je stavljena langeta i trener Husić na njegove usluge neće moći računati nekoliko kola. Bez obzira na sve ove okolnosti, nema niti smije biti alibi za još jedan poraz.
Zeleno-crni su uspješno odolijevali napadima domaćih igrača do 36.minute, kada je brzonogi Marko Živković doveo „Labudove“ u vodstvo. Već na početku drugog dijela, Zvonimir Mikić koristi dekoncetraciju Rudareve odbrane i udvostručuje vodstvo.
Igrači Rudara imali su dvije izgledne prilike da smanje rezultat, ali su napadači zatajili u realizaciji Uslijedila je kazna u 84.minuti kada je rezervista Blagojević stavio tačku na i svom timu osigurao tri boda za bijeg iz opasne zone.. Počasni pogodak postigao je Idriz Džafić u trećoj minuti sudijske nadokade i ublažio poraz.

HNK Orašje – Rudar 3:1

Stadion „Goal“ u Orašju. Igrano bez gledatelja. Glavni sudija: Sanel Silić iz Cazina. Pomoćni suci: Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Hasan Nanić (Bužim). Četvrti sudija: Mirzet Hanić (Gradačac). Posmatrač suđenja:Midhat Arnautović (Tuzla). Delegat:Armin Ćerić(Čapljina).
Strijelci: 1:0 Marko Živković(36), 2:0 Zvonimir Mikić(51), 3:0 Gabrijel Blagojević(84), 3:1 Idriz Džafić (90+3).
Žuti kartoni: Trifković, Živković i Galin (HNK Orašje),Adis Goralija , Faruk Gačan, Belmin Kobilica, Zlatan Imamović i Anes Vehab (Rudar).

HNK ORAŠJE: Danilo Đurčić, Mitar Trifković, Semir Dedić (od 78.Marko Matulić), Enes Brčkalić, Zvonimir Mikić (od 72.Gabrijel Blagojević), Marko Živković(od 90.Amer Softić) Marijan Marošević, Miloš Galin, Luka Mijoković, Momko Kojić, Tomislav Mikić. Trener: Dario Damjanović.
RUDAR: Amir Bekan, Eldar Sivac, Enio Zilić, Omer Musić (od 16.Adi Bešić), Adis Goralija, Faruk Gačan, Zlatan Imamović (od 50.Adnan Hrelja), Anes Vehab, Mustafa Mušija(od 80.Emir Karalić), Belmin Kobilica, Idriz Džafić. Trener: Ramiz Husić.