KakanjLive | Ponedjeljak, 14.06.2021. godine

Košarkaši Kaknja poraženi u Banjaluci

23.11.2020. - U osmom kolu, Borac je u Banja Luci bio bolji od košarkaša Kaknja i susret rješio u svoju korist rezultatom 92:81

kkekipa20
Domaći tim je na poluvremenu imao prednost od šest poena. Poslije trećeg perioda bilo je 16 razlike, ali se ekipa Benjamina Šabića nije predavala. U posljednjih deset minuta, dominacija košarkaša Kaknja nije bila dovoljna za preokret.

Poslije osam kola, KK Kakanj je odigrao sedam utakmica, od čega je zabilježio dvije pobjede. Borcu je ovo bila peta utakmica i prva pobjeda.

I pored toga što ima jednu odgođenu utakmicu (Zrinjski) tim Kaknja je odigrao najviše utakmica u ovogodišnjem prvenstvu. Neke od ekipa su uspjele odigrati tek četiri utakmice i opravdano se postavlja pitanje regularnosti prvenstva. Pauze nekih ekipa od mjesec dana radi corona virusa, pa i ABA 2 turnira na Zlatiboru (Spars, Široki, Borac) značajno su uticale na rezultate i formu timova. Izgleda da se KK Kakanj, najkorektnije i najsportskije odnosio prema prvenstvenim obavezama. Da KK Zrinjski nije tražio odgodu utakmice u Kaknju, Šabićevi puleni bili bi jedina ekipa koja je odigrala sve utakmice.

KK Borac - KK Kakanj 92:81
(23:20, 25:22, 26:16, 18:23)

Osmo kolo košarkaškog prvebnstva BiH. Dvorana Borik. Bez gledalaca. Sudije: M. Čavara, E Pelja i H. Bajgorić. Opunomoćenik KS BiH: Miodrag Vujović.
KK Borac: Jonathan Davis 7, Tavarisu Shine 12, Nemanja Nikolić 11, Stefan Glogovac 2, Nikola Tanasković 25, Miloš Protić, Miljan Marković 17, Peđa Lončar 15, Srđan Lončar, Mirko Ljuboja, David Maran i Nemanja Reljić. Trener:Marko Šćekić. Pomoćni trener: Nemanja Tomić.
KK Kakanj: Jackson Dubinski 11, Aldin Muflizović 3, Imran Fazlić 15, Nemanja Gavranić 18, Miloš Pajović 4, Sead Delibašić. Zlatan Tepić 2, Aldin Dželmo 2, Mirza Velić 8 i Alija Islamović 7. Trener Benjamin Šabić. Pomoćni trener: Mirnes Ganić.