KakanjLive | Ponedjeljak, 14.06.2021. godine

Kakanj ostao na dvije pobjede

29.11.2020. - U zaostaloj utakmici petog kola,prvenstva BiH u košarci, Zrinjski pobjedio Kakanj sa deset poena razlike. Poslije osam odigranih utakmica Kakanj ima dvije pobjede i šest poraza

U kaknjskoj sportskoj dvorani, tokom ove utakmice odigrana su dva različita poluvremena. Prvo sa izuzetnom efikasnošću u kojem je postignuto više od 100 poena (49:53). U drugom poluvremenu postignuto je 70 poena (32:38). U domaćim redovima su znali da Zrinjski igra efikasno i da „Plemići“ puno koriste šut sa svih vanjskih pozicija. Tako su i odigrali prfvo poluvrijeme. U trećem periodu,obe momčadi su postigle puno manje poene od očekivanja. Domaći su odlično odigrali odbranu skoro svih deset minuta, a na drugoj strani nisu to materijalizovali i pretvorili u poene, kako bi ostvarili veću razliku. U nastavku kao da su se „istrošili“ a i Ervin Carble se razigrao, ubrzao igru gostiju, svojim poenima i asistencijama uspio podići samopouzdanje i na vrijeme rezultatski omogućiti razliku koja je za košarkaše Kaknja u posljednje dvije minute bila nedostižna.

KK Kakanj – HKK Zrinjski 81:91
(22:22, 27:31, 17:11, 15:27)

Sportska dvorana u Kaknju. Bez gledalaca. Zaostala utakmica Petog kola Košarkaškog prvenstva BiH. Sudije:Dragan Porobić, Božidar Radanović, Dragan Komar. Delegat: Dragan Kralj.
KK Kakanj: Jackson Dubinski 8, Aldin Muflizović 4, Imran Fazlić 12, Nemanja Gavranić 16, Miloš Pajović 10, Zlatan Tepić 2, Aldin Dželmo 15, Mirza Velić 14 Damir Pirić, Alija Islamović 2 i Džan Pirić. Trener Benjamin Šabić.

KK Zrinjski: Robert Soldo, Mateo Zovko 14, Tihomir Vranješ 11, Ervin Carlbe 19, Matej Perković, Ivan Zlomislić 9, Sreten Knežević 14, Mile Čović, Omar Pajić 10, Dragan Džajić, Luka Anđušić 14. Trener: Neven Nikolić. Pomoćni trener: Ivica Petrić.