KakanjLive | Ponedjeljak, 21.06.2021. godine

Čelik u finalu kantonalnog Kupa bolji od Kaknja

23.12.2020. - Finalnu utakmicu Kupa Ze-do kantona u košarci, odigrali su Kakanj i Čelik. Gosti su bili bolji i rezultatom 79:85, postali pobjednici kantonalnog Kupa

celikkup

Samo u prvih deset minuta, dominirali su gostujući košarkaši i napravili razliku od 11 poena, koju su košarkaši Kaknja stigli i prestigli već u narednom periodu, tako da se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 43:41 za izabranike Benjamina Šabića.

U nastavku se igralo konstantno u egalu, a u zavrtšni period Čelik je ušao sa prednošću od dva poena 57:59.

kakanjkup

Mrtva utrka za koš više trajala je sve do posljednje minute utakmice, kada je ekipa Josipa Pandže, utakmicu privela kraju i rezultatom 79:85 postala pobjednik Kupa Zeničko dobojskog kantona.